ÇAĞRI MERKEZİ: 444 7 922

Arsuz'da altyapıya 252 milyonluk proje…


                           

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU Genel Müdürlüğü Etüt Projeler Daire Başkanı Hüsna Karayazgan ve yüklenici firma temsilcileriyle birlikte ilçenin altyapı şebeke proje haritası üzerinde değerlendirme yaparak, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. 

 

ARSUZ’A BİN 200 KM’LİK ALTYAPI

Türkiye’nin coğrafi genişlik açısından en büyük ilçelerinden biri olan Arsuz’un en önemli sorunu altyapıyı çözüme kavuşturacak projenin tüm ayrıntılarıyla değerlendirildiği toplantıda, yaklaşık 1200 km. uzunluğundaki altyapı projesinin tahminen 252 milyon liraya mal olacağı dile getirildi.

 

Modern ve daha yaşanabilir bir Arsuz için altyapının büyük önem taşıdığını belirten Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha “Bu proje öncelikli hizmetler arasında yer alıyor. İlçemizde en çok ihtiyaç duyulan ve halkın en büyük beklentisi olan altyapı çalışmaları Hatay Büyükşehir Belediyesi koordinesiyle 2015 yılı Haziran ayında başlandı, büyük bir titizlikle devam etmektedir” dedi.

 

İKİ ETAPLIK PROJE

İki etap şeklinde gerçekleşecek olan projeyle hedeflerinin Arsuz’u sağlam bir altyapıya kavuşturmak olduğunun altını çizen Başkan Culha “Bu bağlamda; Karaağaç, Arpaderesi, Büyükdere, Harlısu, Karahüseyinli, Karapelit, Kışla, Kozaklı, Müftüler, Nardüzü, Nergizlik ve Pirinçlik’i de içerisine alan 552,55 kilometrelik birinci etap altyapı projemiz tamamlanmış olup, ihale süreci başlamıştır. Mali bütçe hazırlıkları devam eden birinci etap altyapı projesinin 2016 yılı içerisinde yapım ihalesi gerçekleşecektir. Yeni arıtma tesisi yapımı ile birlikte planlanan ve Arpagedik, Akçalı, Aşağıkepirce, Avcılarsuyu, Beyköy, Çerçikaya, Derekuyu, Gökmeydan, Gözcüler, Hacıahmetli, Haymaseki, Höyük, Işıklı – Tatarlı, Karagöz Konacık, Kurtbağı, Madenli, Tülek, Üçgüllük – Gülcihan, Yukarıkepirce, Arsuz Merkezi de kapsayan 589,90 kilometrelik ikinci etap altyapının da Şebeke Projesi'nde sona gelindi. Birinci etap altyapı projesinin bitmesinin ardından ikinci etap da eş zamanlı olarak başlayacaktır" diye konuştu.