ÇAĞRI MERKEZİ: 444 7 922

Arsuz Büyük Sahil Yolu Projesi

Sahil kazandırma projesi Arsuz’da Belediye Başkanı Nazım Culha’nın kontrolünde başlatıldı. Köprüden başlayarak TCDDY Kampına kadar olan alan üzerindeki işgaller kaldırılarak sahil çalışması yapılacak.

                           

      Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha halkı denizle buluşturacak bir çalışma olduğuna dikkat çekti. CHP’li Belediye Başkanı Culha ilçedeki sahil ve plajlara değer katacak çalışmaları yaza girerken start verdiklerini en kısa sürede tamamlayacakların ifade ederek “Arsuz Köprüsü’nden, Devlet Demir Yolları Kampı’na kadar devam edecek olan “Sahil Düzenleme Projesi” kapsamında, mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait olan taşınmazlar üzerindeki işgallerin kaldırılması ve mülkiyet sahiplerinin kendi sınırlarına çekilme işlemini başlattık. Arsuz Sahili’ni modern bir görünüme kavuşturacak olan proje, Arsuz’un doğal kumsalı ve yeşil alanları korunacak, yapılacak olan yürüyüş yolu, mendirek, yeşil alan ve çevre düzenlemesi ile sahil Arsuzlular’ın ve yerli-yabancı ziyaretçilerin buluşma noktası haline gelecek” diye konuştu. 

 

      Sahili halka açmaya hazırlanan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, başkan yardımcıları Ali Yavuz ve Sedat Deveci ile birlikte sahildeki incelemelerde bulundular.

 

      Başkan Nazım Culha, “ Halkımızı deniz kenarında yürüterek, doğal bir ortamda denize girmelerini hedefliyoruz. Yeşil bir bant, insanların sahilde yürüyebilmesi için yürüyüş yolu, denizi seyretmek için oturma bankları, aydınlatma direkleri ve doğal plajı ile Arsuz’un sosyal yapısını yeniden şekillendirecek olan projemiz ve bunun gibi tüm projelerimiz turizm kenti olan Arsuz’u daha modern ve çağdaş bir ilçe haline getirmek içindir. Arsuz’un yarınını inşa etmek, büyümesi ve gelişmesini sağlamak açısından projeler üretmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.